Jdi na obsah Jdi na menu
 


SŮL NAD ZLATO

SŮL....je opravdu nad zlato?

Také používáte běžnou kuchyňskou sůl? Tedy NaCl? Já ji donedávna používala také, než jsem ovšem narazila na stránky www.solnelampy.cz a nastudovala jaký jed je vlastně kuchyňská sůl a co je sůl přírodní, tedy nejlépe himalájská krystalická sůl s minerály.

Od té doby se stala běžná sůl čistícím prostředkem v domácnosti, skvěle nahradí např. tekutý prášek na nádobí, rozpuštěná v octu báječně čistí toaletu. K solení teď používám pouze sůl himalajskou, případně mořskou.

Z krystalů himalájské soli lze vyrobit zázrak jménem SOLANKA (fyziologický roztok), která má velmi léčivé účinky na celý organismus. Stačí lžička denně do sklenice vody ráno na lačno a už probíhá detoxikační, léčebný i odkyselující proces zároveň. Solanka také skvěle rozpouští usazeniny ve varné konvici, používá se k čištění zubů a desinfekci ústní dutiny, při bolestech krku, rýmě, k potírání pokožky při kožních problémech... Velmi mne zaujala možnost, používat velký krystal soli jako deodorant.

Hotovým balzámem jsou solné koupele. Vřele doporučuji růžovou krystalickou himalájskou sůl - tedy s minerály. Zapomeňte, ale na horkou lázeň, teplota vody musí být 37°C, aby tělo vstřebalo blahodárné dobroty ze soli a uvolnilo to co už nepotřebuje. V teplejší vodě zbytečně ztrácí energii pro vyrovnávání rozdílu mezi teplotou vody a teplotou těla. Na kontrolu teploty jsem v drogerii pořídila digitální teploměr na běžné měření teploty těla - je překvapivě voděodolný.

Podrobné návody jak využít himalájskou sůl najdete na www.solnelampy.cz . Ráda bych sem umístila všechny návody, ale texty z těchto stránek se nesmí kopírovat.

Prodejny zdravé výživy mají himalájkou krystalickou sůl v sortimentu, celé krystaly běžně ale k mání nejsou (dobří obchodníci ji na požádání objednají). Krystaly lze objednat na uvedených stránkách.

Přeji báječné zážitky s pokladem jménem SŮL.

Světlana Čiberová

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 298461
Měsíc: 2951
Den: 73