Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŮST A ŽIVOT BEZ JÍDLA

 PŮST

Tak přátelé, myslela jsem si, že držet jednou týdně půst je přirozené a tělu velmi prospěšné, ale zjistit, že lze plnohodnotně a velmi zdravě žít zcela bez jídla, to byla informace!

Nejvíce mne inspirovaly stránky www.pust.cz, podle kterých jsem od ledna 2014 v programu KROK PO KROKU K PŮSTU www.pust.cz/frame.php (zcela samostatně bez vedení :-)) Zažívám neuvěřitelné věci, o které se s Vámi velmi ráda podělím.
                                              
Pro ty z nás (já se také stále počítám), co zcela bez jídla nevydržíme, je velmi ozdravné, dát si alespoň o úplňku a novoluní půst ve smyslu jednodruhové stravy - třeba ovocný, zeleninový, nebo rýžový den. Když se to povede dodržet - začít v hodinu úplňku a vydržet 24 h - je to krásné vítězství sám nad sebou a hmotou. A hlavně velká úleva pro tělo a tím i ducha. Ti, kdo vydrží jen pít vodu, musí mít pocity ještě nádhernější. Henri Monfort (viz dole) doporučuje maximálně třídenní půst, který dokonale vyčistí tělo.

Nedávno jsem četla článek z netu "Petr Lukeš se nedívá na televizi" (viz příspěvek se stejným názvem. Pište si, že se fakt pobavíte. Osobně sice s některými jeho názory nesouhlasím, ale to jen má zkušenost). MUDr. Lukeš píše, že půst nevydržíme i proto, že jsme plní parazitů a plísní a ty potřebují baštit. Jakmile nejíme, začne nám být zle, breberky chtějí dávku jídla. Mám bohatou zkušennost s Candidou, dámy její projevy znají jako tvarohovitý, velmi agresivní gynekologický výtok. Mohu vás ujistit, že jiná léčba než dietou nezabírá, prošla jsem vším.Candida miluje sladké (cokoli sladké, tedy i ovoce), bílou mouku, droždí - tedy pečivo. Na alkoholu si také smlsne. Jakmile máte nutkavou chuť na sladké, tzv. nepřekonatelnou, může to být právě Candida (a také chybějící láska a mazlení - což je jasným znakem, že si lásku a mazlení neumíme dát sami sobě :-)). Mimochodem, jak píše MUDr. Lukeš, pokud si koupíte pečivo a necháte jej 3h v igelitovém sáčku, spolehlivě kámošku Candidu v pečivu máte. Proto jsem v roce 2012 nasadila detoxikaci, která by měla spolehlivě zahubit nejen candidu, ale i parazity, plísně, viry, bakterie, skryté záněty - více na www.emms.cz Prostě takový vánoční úklid těla.

V současné době (2014) se léčím a čistím "živou stravou"  - RAW Food, prokládanou dny bez jídla (cíleně neuvádím slovo půst, protože pak dostávají buňky informaci o hladovění a já nehladovím - ve dnech, kdy nejím hmotnou stravu, se hojně vyživuji volnou energií, tedy pránou - viz níže)

 

ŽIVOT BEZ JÍDLA

Rok 2011 přinesl řadu úžasných informací a přivedl do Čech i velmi zajímavého hosta - Henri Monforta, člověka, který už 10 let nejí a prakticky nepije. Tedy abychom si rozuměli - nejí pevnou klasickou stravu. Ptáte se čím se tedy živí? No přece vesmírnou energií - PRÁNOU! Té je všude zdarma dost a dost, stačilo by jen uvěřit a něco pro to udělat. Přiznám se, že já mu tedy věřím a setkání s ním na přednášce v Pardubicích byl pro mne životní zážitek.         A tak se ráda dělím:

Záznamy přednášek Henri Monforta - listopad 2011:
www.felicius.tv (Praha Světozor 21.11.2011)
http://www.ulozto.cz/11427938/henri-monfort-strava-wma (Ostrava 24.11.2011)
http://www.ulozto.cz/11430032/henri-monfort-ostrava-24-11-11-mp3 (Ostrava 24.11.2011)http://www.youtube.com/watch?v=1ya9oKzGI2I (Pardubice 25.11.2011)
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/154683-on-line-z-divadla-kampa-henri-monfort-devet-let-bez-jidla/ (Praha Uhříněves 27.11.2011)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10000000054-henri-monfort/211251000470001-henri-monfort/  (Praha Uhříněves) (na začátku přednášky chvilku nejde zvuk)

Henri Monfort navštívil Českou a Slovenskou republiku znovu v roce 2013 a opět jsem si živou přednášku nenechala ujít. Tentokrát zařídila jeho návštěvu česká pránička Dana Hájková, která se zasloužila i o překlad jeho knihy Pránická výživa - Jiná cesta ke spiritualitě. Ihned jsem ji zakoupila, dostala do ní i věnování přímo od Henriho a stále se jí nechávám inspirovat. Velmi zajímavý je příběh Dany Hájkové, o který je kniha doplněně. Videa z přednášek z roku 2013 najdete na YouTube. Pouštím si je stále znovu a znovu, zvláště, když se mi nedaří zvládat jídlo, tedy v době, kdy se probouzí buněčná paměť rodu (inspirující kniha o buněčné paměti BIOLOGIE VÍRY)

 

Příspěvky

7 DNÍ BEZ JÍDLA

6. 4. 2014

 OSOBNÍ ZKUŠENOST SE 7 DNY BEZ JÍDLA (PŮSTY)

 

Jasmuheen - žena, která inspirovala Henri Monforta:

6. 4. 2014

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 298490
Měsíc: 2935
Den: 64