Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROLFPILATES ZDENKA ŠÍMOVÁ, ROLFTERAPIE - LUDĚK ŠÍMA

8. 1. 2017


zdenka_2016_10_13_415x623px.jpgROLFPILATES http://www.rolfpilates.cz/ Zdenky Šímové jsem objevila díky FB, a jsem za to přímo vesmírně vděčná. Tato technika mi doslova změnila vnímání těla. Pochopit, co musí tělo udělat, aby se udrželo jakž takž vzpřímené, když jej nedržím
v souladu gravitací, bylo pro mne převratné.

Tato technika dokáže takové zázraky jako je rozpuštění vdovského hrbu, prodloužení a zeštíhlení těla, vyhlazení krku a tváře, zpěvnění problémových partií, přetvarování těla. No je toho mnoho, stačí jen pochopit, jak tělo funguje v souvislosti s gravitací.

Rolfterapeut Luděk Šíma na svých stránkách o souvislosti gravitace a struktury lidského těla píše: 
http://www.shiming.cz/pohybove-aktivity.html 
 
"Gravitační pole země je nesporně nejsilnějším fyzikálním vlivem v životě každého člověka. Také platí, že přiměřený pořádek je energeticky úspornější než nepořádek. Tělo, které je chybně postavené vůči gravitaci, se přizpůsobí – musí se přizpůsobit –   síle gravitace působící směrem dolů. Přizpůsobuje se tím, že si vytváří dodatečné podpory – podpůrné tkáně -zbytněním a zkracováním (tj. změnou tvaru, struktury a funkce) měkkých tkání (např. vdovský hrb, povadlý krk a obličej, širší boky a stehna, zvětšené bříško). Postupem času dojde k poškození hybnosti kloubů a svalového potenciálu, čímž dochází k ještě větší nevyváženosti – je to začarovaný kruh."

Velký dík Zdence a Luďkovi Šímovým za jejich skvělou práci. Absolvovola jsem s nimi dva víkendy Návod na tělo I. a II., tiše doufám, že Zdenka vymyslí i III. Mám pocit, že bych chtěla chodit pravidelně, jako do rodiny.
Těším se na detoxikační víkend, který jsem si s nimi naplánovala a novou práci s tělem, která už od prvního setkání probíhá.

dsc_0153.jpg

S Luďkem jsem v procesu 10 sezení Rolfterapie a to je fakt jízda! Jak říká Luděk - přijedete do servisu s Trabantem a odjedete s Mercedesem. I když Mercedes zestárne, stále to bude Mercedes laugh

Básním o této metodě kudy chodím, tak věřím, že inspiruji i vás, kteří příspěvek otevřete.

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2020 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 298466
Měsíc: 2952
Den: 73