Jdi na obsah Jdi na menu
 


CVIČENÍ K ODSTRANĚNÍ BLOKÁD ENERGIE

13. 8. 2011

 

Tělesná cvičení k odstranění blokád energie
Kontrační cvičení k uvolnění blokované energie v čakrách pochází ze starého indického vědění jogínských tradic. Při cvičeních je nejlepší ležet na zemi nebo sedět na podlaze s rovnou páteří v lotosovém sedu nebo na patách.
Zavřeme oči a zklidníme se. Náš nádech je klidný a uvolněný. Můžeme si počítat od 10 do 0, přitom při každém čísle klesá hloubka k dokonalému uvolnění.


1. CVIČENÍ - KONTRAKCE PRVNÍ ČAKRY

Volně vydechneme a pak se pokusíme stáhnout co největší silou břicho dovnitř do spodní oblasti pánve. Nejprve tlačíme řitní a hýžďové svalstvo k sobě a vtahujeme ho dovnitř těla, jako bychom chtěli zabránit vyprázdnění střev. Pak podobným způsobem co nejvíce vtáhneme pohlavní orgány. Nakonec se pokusíme ještě podbřišek v oblasti pupku vtáhnout co nejvíce směrem k páteři. Tento poslední krok cvičení podporuje obě příchozí kontrakce, protože konečník a pohlavní orgány jsou tak vtahovány zároveň dozadu a vzhůru.

Dosáhli jsme teď stavu maximální kontrakce břicha a pokusíme se ho několik vteřin udržet, než se znovu zcela uvolníme a vrátíme do výchozí situace. Po několika vteřinách klidu provedeme tento cvik v jeho třech postupných krocích znovu a udržíme opět stažení v celé pánevní oblasti po několik vteřin - potom se opět uvolníme.

Celé cvičení pak uděláme ještě potřetí. Potom si dopřejeme několik minut odpočinku, přitom setrváme s naším vědomím v místech předchozí kontrakce.
Tento cvik uvolňuje především blokády v první a druhé čakře a povzbuzuje sílu kundalíní. Vzniklý pocit energie nebo tepla je žádoucí a normální.2. CVIČENÍ - KONTRAKCE BRÁNICE

Setrváme i nadále v našem uvolněném vnitřním stavu klidu a míru. Dech je klidný a pravidelný. S výdechem se nyní pokusíme vtáhnout bránici nahoru směrem k hrudníku. Přitom jsou zároveň orgány z horní části břicha tlačeny dozadu směrem k páteři. Také toto silné stažení se pokusíme několik vteřin udržet. Pak se na několik vteřin uvolníme a opakujeme toto cvičení ještě dvakrát.

V následující chvíli klidu setrváme opět s naší pozorností ještě v této oblasti. Obvykle tady pociťujeme lehké až silné svědění nebo mravenčení. Někdo pociťuje teplo až horko. Tuto reakci vyvolává energetizování čakry solar-plexu. Část uvolnění energie při tom stoupá vzhůru ke čtvrté čakře, která se tímto cvičením také aktivuje. Rozšíří se pocit hluboké vntřní spokojenosti. Zůstaneme úplně uvolnění. Po několika minutách klidu přejdeme ke třetímu cvičení.


3. CVIČENÍ - KONTRAKCE KRKU

Při tomto cvičení nadechujeme nosem a zkoušíme z naší uvolněné polohy vtáhnout popř. stlačit zároveň týl a bradu směrem k tělu. Přitom ramena tlačíme nahoru, takže se krk zkracuje. Toto napětí držíme několik vteřin, přičemž se kontrakce zkracuje na náš týl. Potom se opět zcela uvolníme. Po několika vteřinách opakujeme celé cvičení a uvolnění ještě dvakrát.

Toto třetí cvičení uvolňuje energie zadržené v krční čakře a pročišťuje tento důležitý kanál, spojující hlavu a srdce. Když tudy energie protéká cítíme silné žhnutí v týlu a horní části ramen, doporovázené pocitem síly.Po postupném provádění těchto tří cvičení se budete okamžitě cítit výrazně lépe. Cvičení se provádí 2x denně ráno a večer
 

http://www.tetakaterina.cz/140-cviceni-tela/632-telesna-cviceni-k-odstraneni-blokad-energie-.html

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2020 >>


Statistiky

Online: 5
Celkem: 292837
Měsíc: 4220
Den: 175